درباره ما

 

مرکز کاشت حلزون بیمارستان لقمان حکیم تهران

 

مرکز کاشت حلزون شنوایی بیمارستان لقمان حکیم تهران در تیر ماه یک هزار و سیصد و هشتاد وهفت آغاز به کار نمود. تیم کاشت حلزون شنوایی بیمارستان لقمان حکیم با تشکیل تیمی شامل گروه جراحی، شنوایی شناسی، توانبخشی شنوایی و گفتاردرمانی، روانشناسی، کاردرمانی و بازی درمانی سعی بر ارائه خدماتی مطلوب و شایسته به کودکان و افراد کم شنوا و خانواده های آنها دارد.

پس از تشکیل پرونده و اقدام والدین برای بررسی کاندیداتوری کاشت حلزون، کودک و والدین وارد فرایند ارزیابی و توانبخشی قبل از کاشت حلزون قرار می گیرد. با انجام آزمایشات مختلف و تشمیل کمیسیون ها توسط اعضای تیم و با حضور خانواده، تصمیم نهایی برای انجام عمل کاشت حلزون گرفته می شود. پس از انجام جراحی کاشت حلزون شنوایی خدمات توانبخشی  به صورت مستمر و متمرکز انجام می گیرد و افراد دریافت کننده پروتز کاشت حلزون شنوایی طی یک دوره زمانی متناسب با نیاز بیمار در کلاس های توانبخشی شرکت کرده و مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت خواهند کرد تا نتیجه کسب شده بعد از انجام جراحی در مطلوب ترین سطح نسبت به شرایط جسمی و ذهنی بیمار به دست آید. علاوه بر این ارزیابی های ادواری به منظور بررسی روند پیشرفت یا عدم پیشرفت و تغییر وضعیت کودک توسط اعضای تیم صورت می گیرد.

مرکز کاشت حلزون بیمارستان لقمان تلاش کرده است تا با تیم حرفه ای، پشتوانه علمی و تجربیات موفق در زمینه کاشت حلزون شنوایی و همچنین کاشت ساقه مغز گام های مهم و موثری در زمینه کاشت حلزون کودکان  کم شنوا در ایران بردارد. علاوه بر این اعضای تیم این مرکز همواره در کارگاه های آموزشی شرکت ها و انجمن های مرتبط با کاشت حلزون و همچنین با ارائه مقالات در همایش های بین المللی داخلی و خارجی کاشت حلزون در راستای ارتقاء سطح دانش و تجربه خود، حضور موثر داشته اند. 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس: خیابان کارگر جنوبی - چهارراه لشکر - خیابان کمالی - ابتداء خیابان مخصوص - بیمارستان لقمان حکیم - مرکز کاشت حلزون شنوایی

تلفن: 15 53 40 55 021 و 9 الی 05 90 41 55 021 داخلی 416